به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

ششمین جشنواره مد و لباس فجر به ایستگاه پایانی رسید

ششمین جشنواره مد و لباس فجر به ایستگاه پایانی رسید
ششمین جشنواره مد و لباس فجر با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف و تقدیر از فعالان حوزه مد و لباس به پایان رسد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، مراسم اختتامیه ششمین جشنواره مد و لباس فجر شامگاه شنبه 21 اسفند با حضور سید رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی، معاون هنری ، حمید قبادی مدیر کارگروه ساماندهی مد و لباس و حجت الاسلام مازنی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و جمعی از طراحان و تولیدکنندگان مد و لباس در تالار وحدت برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم حمید قبادی، رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: فردا روز ملی شهید است ما در سایه سار خون شهدا کار می کنیم عهد ببندیم که در مسیر خون شهدا کار کنیم.

 

وی سپس خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جناب وزیر ما حدود 110 برگزیده داریم، 5200 اثر به دست ما رسید و 550 اثر به نمایش درآمد.

 

 در ادامه این مراسم سید رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  نیازسنجی ملی در حوزه پوشاک را یک ضرورت دانست وگفت: نباید ذائقه غربی را در جامعه تحمیل کرد،بایدبا نیازسنجی الگوهای بومی و ملی را تشویق کنیم، هر نوع رفتار تحمیل آمیز و رفتاری که ولنگاری را ترویج کند به ناکجاآباد می رود.

 

یکی دیگر از سخنرانان مراسم اختتامیه ششمین جشنواره مد و لباس سومبات هاکوپیان بود که گفت: مد دولتی نمی شود. هرگاه مد را در انحصار دولت قرار دادید در کشاکش سیاست ها حتما مجبور به مردن است.،اگر می خواهید ویترین ها از کالاهای ایرانی پر شود از تولیدکننده داخلی حمایت کنید.

 

سپس برگزیدگان بخش رسانه ها و برنامه های رادیو تلویزیونی معرفی شدند.

 

در بخش مطبوعات و خبرگزاری ها در قسمت نقد، مقالات تحلیلی و سرمقاله از جواد حسینی نصر و حمید باباوند، در بخش خبر، مصاحبه، گزارش و مقاله از زهره نیلی خبرگزاری مهر، الهه رفیع نژاد خبرگزاری فارس و زهرا ایرجی خبرگزاری ایلنا تقدیر شد.

 

همچنین عطیه پژم خبرگزاری هنر آنلاین افشین حسینخانی و مجید فراهانی راد نیز شایسته تقدیر شدند.

 

فضه سادات حسینی، مبینا نصیری و مژده لواسانی به عنوان مجری های برگزیده رادیو و تلویزیون شناخته شدند و شبکه ۲ شبکه برتر شد.

 

در میان شبکه های استانی هم مرکز کردستان، شبکه برگزیده معرفی شد.

 

رادیو گفتگو به عنوان به عنوان رادیو برگزیده و اداره کل خبر رادیو به عنوان بخش برگزیده معرفی شدند.

 

همچنین از برنامه «غیرمحرمانه» و «چه کسی مرا بیکار کرد» به عنوان برنامه های شایسته تقدیر تلویزیونی و برنامه «زنده باد زندگی» به عنوان برنامه تلویزیون برتر معرفی شدند.

 

 در این مراسم علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: ما در حوزه مد و لباس کارهای بسیاری در پیش داریم چرا که لباس کارآمدترین نیرویی است که بشر امروز با آن سر و کار دارد و لباس ایرانی باید با هنجارهای ایرانی – اسلامی هماهنگ باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: اگر ما به استقلال فکری، فرهنگی واقتصادی فکر می کنیم باید به نمادها توجه داشته باشیم و لباس مهمترین نمادی است که در اولین برخورد، هر کس را با آن می شناسیم پس رسالت بزرگی بر عهده طراحان است و وزارت ارشاد هم از این طراحان حمایت می کند تا کار خود را به بهترین نحوه انجام دهند.

 

در ادامه مراسم برگزیدگان بخش های مختلف تقدیر شدند.

 

در بخش مانتوی اجتماع، رتبه اول به سمیه مختاری فرد، رتبه دوم نوشین پورسلطان و رتبه سوم به غزل ترکی شریف آبادی و رعنا مدبر تعلق گرفت. همچنین محبوبه علی‌بلندی شایسته تقدیر شد.

 

رتبه دوم در بخش چادر به رقیه اعتقادی و رتبه سوم به میترا کاکاوند اختصاص یافت. فاطمه منصوری و موسسه هنری اطلس پوشان ممتاز صدف نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

 

در قسمت مانتوی مجلسی رتبه اول به محبوبه علی بلندی، دوم به ژاله مباشر و سوم به فاطمه زراعت پیشه اختصاص یافت. رحیمه جعفری و غزال بهمنی نیز شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش پوشش سر هم رتبه سوم به طور مشترک به شرکت موژان نگار پارسیان و مریم قلی زاده اختصاص یافت. در این بخش کسی شایسته دریافت رتبه اول و دوم شناخته نشد.

 

در بخش مانتو مشاغل هم رتبه اول به الهه رضایی و زهرا نصیری و رتبه دوم به فریبا یوسف پور تعلق گرفت.

 

در بخش مانتو کاربردی رتبه اول به محمدرضا ملک شاهی و دوم به یوسف اسماعیلی تعلق گرفت. سمیه هنروری هم شایسته تقدیر شد.

 

در بخش لباس اجتماع آقایان، حمید و سعیدعظیمی فمی تفرشی شایسته تقدیر شناخته شدند.

 

در بخش لباس کاربردی آقایان هم شاهرخ جعفری، بنیامین اسلامی و مرجان صدرالعلمایی شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش لباس اجتماع کودک و نوجوان نیز رتبه دوم به پوشاک بهشتی کودک و نوجوان سندس تعلق گرفت و نازلی معصومیان و حمید یوسفی هم شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش لباس مجلسی کودک و نوجوان هم رتبه سوم به نرگس محسن درویش اختصاص یافت.

 

همچنین از قمر امامی، مینو پدرام و صدیقه پاک بین به عنوان پیشکسوتان حوزه مد و لباس تقدیر شد.

 

طناز سعیدی رتبه اول، ژیلا پرویزی میلانی دوم و کینوش معماری رتبه سوم در بخش طرح های اولیه زیورآلات را به خود اختصاص دادند و انوشه سادات مهدوی و زهرا بابایی شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش طرح های سه بعدی زیورآلات هم محمد آزادی احمدآبادی رتبه اول، فرانک نوری دوم و آرزو جعفری رتبه سوم را کسب کردند و سمیرا فاتحی و خورشید جولایی شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش طرح های ساخته شده زیورآلات هم فهیمه نوری دهنوی رتبه اول، بنفشه هستی دوم و امیرحسین دلبری رتبه سوم را از آن خود کردند و ابوالفضل رحیمی و علیرضا صادقی شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش طراحی پارچه رتبه اول به نگین فرامرزی، دوم به الناز گشتاسب و سوم به انیس ایمری تعلق گرفت. سحر محمدعلی رستم آبادی و تینا اصغرپور ماسوله هم شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش کیف رتبه اول به ساغر علیزاده، دوم به امید مولودی و سوم به فهمیه فدایی راد اختصاص یافت.

 

در بخش کفش هم رتبه اول از آن داریوش جعفری، رتبه دوم علیرضا جعفری و سوم حمید صادقی شد. حسن خدادادی و فاطمه اصغری سلیمانی هم شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش پایان نامه دوره کاشناسی رشته طراحی لباس رتبه اول به الهه رضایی، دوم به زهرا خیروشر و سوم به فرنوش احمدی و مژده بختیاری تعلق گرفت. مرجان شمسی خانی و زرین حسن زاده هم شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش پایان نامه کارشناسی ارشد هم سمیه خلیلیان رتبه اول، افسانه دادخواه دوم و سحر ایازی یزدی رتبه سوم را از آن خود کرد. همچنین پریا تنها، سمیه اکبرنیا و مهدیه محمدی خجسته نیز شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش طرح های پژوهشی هم سجاد سرایانی و فائزه عظیم زاده اردبیلی شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش مقالات تخصصی هم رتبه اول به علی اکبر مرآتی، دوم به زیبا آرون و سوم به مریم غریب حسینی و شهناز نایب زاده تعلق گرفت. زهرا میرزایی و ابوالفضل داوودی هم شایستته تقدیر شدند.

 

در بخش مقامات میانه رشته هم رتبه اول به حسین مهربانی‌فر و دوم به بهار هاشمیان و صدرالدین طاهری تعلق گرفت.

 

الهام میرکمالی، پیام زین العابدینی، اطهم زرغام، شمسی کاکاوند و اصغر فهیمی فرد شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش پایان نامه کارشناسی در رشته طراحی پارچه هم رتبه اول به مریم آشتیان، دوم به مهرنوش روحی و سوم به مهسا شهبال اردبیلی اختصاص پیدا کرد.

 

در بخش مسابقه زنده طراحی ویژه لباس اجتماع بانوان رتبه اول به گروه هگمتانه سیدسعید فاضل‌زاده همدانی، فاطمه خلجی جو، اکبر خدابندلو یگانه و رتبه دوم به گروه داوین، رتبه سوم به سیاه و سفید تعلق گرفت.

 

موسسه عالم تاج و ساتین کویر یزد هم شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش لباس آقایان نیز رتبه اول به گروه پوشاک برتر ایرانی سودابه شاه کمان، علی کردانی و جعفر عنایت حبیب اختصاص پیدا کرد، رتبه دوم به گروه مرسانا از کرمانشاه و رتبه سوم به گروه کیدی از تهران تعلق گرفت.

 

گروه لیلین از کرمانشاه هم شایسته تقدیر شدند.

 

در بخش مسابقه زنده طراحی در حوزه محصولات عفاف و حجاب هم رتبه اول به گروه صدف دریا از بوشهر یعنی مهران هنرمند نجف آبادی، آفتاب قنبری و زهره تمیمی، رتبه دوم به گروه لیلین و سوم به گروه نیکونگاران پوش از ایلام اختصاص یافت.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد