به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

یادداشت دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به مناسبت روز خبرنگار

یادداشت دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به مناسبت روز خبرنگار
حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در یادداشتی به مناسبت روز خبرنگار نوشت، رسالت خبرنگار نیز مثل یک طراح لباس، به رخ کشیدن فرهنگ و هنر اصیل اسلامی ـ ایرانی است. در متن این یاداشت که به مناسبت 17 مرداد و روز خبرنگار منتشر شده آمده است:
" بسم الله الرحمن الرحیم
سپاس و حمد از آن خدایی است که به قلم و آنچه می نویسند، سوگند یاد کرد و اهمیت خردورزی و نوشتن را به آدمی خاطرنشان کرد.
هفدهم مردادماه در تقویم رسمی کشور به نام روز خبرنگار مزین گردیده است. آنان که رسالتشان آگاهی بخشی است. آنان که پیغامبران علم و روشنی بخشان ظلمت جهل اند.
خبرنگار مسئول انتقال مفاهیم و اخباری است که در جهان امروز و در هزاران نقطه دنیا رخ می دهد. نقد، تحلیل، بررسی، مداقه، ظریف بینی، موشکافی، ریزبینی و اشراف او به موضوع آنگاه که با هوشمندی او عجین می شود، حاصلش بارقه ای از علم و آگاهی است که به مردم هدیه می کند. این رسالت آنقدر می تواند اثرگذار باشد که جامعه ای را به سوی امید رهنمون شود و دریچه ای به آینده ای سپید بگشاید.
اهمیت این شغل در هر دوره از تاریخ متفاوت از دوره قبل است و شاید بتوان گفت هیچ دو دوره ای از تاریخ را نمی توان یافت که خبرنگار کارش را یکسان و مشابه انجام داده باشد، چرا که جوهره این کار، پویایی و حرکت است و ماهیتاً با ایستایی متضاد.
یک خبرنگار از آن جهت که می تواند رخدادهای حوزه فرهنگ، تاریخ و هنر اسلامی و ایرانی را فراگیر و جهانی کند، با طراح لباس شباهت می یابد چرا که او هم با استفاده از عناصر بومی سعی در به رخ کشیدن فرهنگ و هنر اسلامی ـ ایرانی دارد.
بر خود فرض می دانم این روز را به تمامی خبرنگاران ایران اسلامی تبریک گفته و از خداوند برایشان آرزوی توفیق روزافزون داشته باشم."
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۱۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد