به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و پارچه کودک و نوجوان برگزار می شود

نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و پارچه کودک و نوجوان برگزار می شود
دبیر نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان، جزئیات روند برپایی این رویداد را تشریح کرد. مینو پدرام، درباره روند برپایی این رویداد گفت: خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این رویداد به عمل آمده است و کمیت و کیفیت آثار رسیده به دبیرخانه از حد انتظار بالاتر بوده است.

دبیر نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و طراحی پارچه کودک و نوجوان با اشاره به انجام نخستین مرحله داوری آثار بیان کرد: طرح‌های اولیه به شکل تصویر در اختیار داوران قرار گفت و پس از بررسی اولیه، برخی از طرح‌ها برای ارائه اصل اثر انتخاب و برخی دیگر از طرح‌ها به شکل مشروط انتخاب شدند.

پدرام درباره نحوه پذیرش طرح‌های مشروط اظهار داشت: با توجه به اینکه نخستین دوره برگزاری این جشنواره را پیش رو داریم، از هیئت داروان خواستیم تا با راهنمایی طراح برخی از آثار، کمک به اصلاح نسخه اولیه آنها کرده و اینگونه به طراحان نیز برای حضور و نمایش قطعی آثارشان فرصت دوباره داده‌ایم.

او  زمان احتمالی برگزاری جشنواره را نیمه نخست آذرماه ۹۶ عنوان و تصریح کرد: برپایی کارگاه‌های آموزشی، برپایی نشست‌های تخصصی، برپایی غرفه نمایش برندهای مطرح این عرصه و مسابقه زنده طراحی لباس کودک و نوجوان از بخش‌های جنبی این رویداد است.

پدرام در خاتمه گفت: امید است خلاء موجود در حوزه طراحی پارچه و لباس کودکان و نوجوانان با برپایی این جشنواره جبران شود و با توجه به حساسیت و اهمیت این رسته پوشاک در بخش صنعت مد و لباس اسلامی و ایرانی، زمینه‌های ارتباط و تعامل بین طراحان و تولید کنندگان این عرصه نیز به خوبی فراهم شود.

۱۷ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۳۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد