به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

جشنواره ملی مد و لباس در دهه فجر برگزار می شود

جشنواره ملی مد و لباس در دهه فجر برگزار می شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در صدد هستیم رقابتی سالم بین تولید و عرضه کنندگان لباس ایرانی اسلامی ایجاد کنیم، از برگزاری جشنواره ملی مد و لباس در دهه فجر امسال خبر داد.

 
 
 
 
به گزارش کمیته روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سید محمد حسینی امروز (دوشنبه) در نشست با اعضای کارگروه ساماندهی مد و لباس که در محل این وزارتخانه برگزار شد، گفت: طی سال گذشته و امسال نمایشگاه های گوناگون مد و لباس برگزار شد که مورد استقبال خوب مردم قرار گرفت.

وی با بیان آنکه درصدد هستیم یک رقابت سالم بین تولید و عرضه کنندگان لباس ایرانی اسلامی ایجاد کنیم، به برگزاری جشنواره ملی مد و لباس در دهه فجر سال جاری اشاره کرد.

حسینی افزود: با کمک همه دستگاه های اجرایی در جشنواره تولیدات عفاف و حجاب، در صدد هستیم حضوری فعال و تاثیرگذار را در جامعه داشته باشیم.

وی به برگزاری بخش عفاف و حجاب در نمایشگاه بین المللی قرآن در سال جاری اشاره کرد و گفت: در این بخش 35 مدل چادر ارایه شد که ضمن استقبال خوب بازدیدکنندگان و خریداران، درآمد حاصل از فروش آن از نظر اقتصادی نیز برای کشور مفید بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی کشور با تاکید بر تلاش ترویج مدل های لباس اسلامی - ایرانی از برگزاری نمایشگاه مانتو در آینده نزدیک خبر داد.

حسینی همچنین در ادامه با اشاره به برخی فعالیت های کارگروه ساماندهی مد و لباس در سال گذشته تاکید کرد: با حضور و کمک بخش خصوصی، قصد داریم موضوع ترویج مدل های لباس اسلامی - ایرانی را با جدیت بیشتری پیگیری و اقدام کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اختصاص بودجه یک میلیارد تومانی برای نخستین بار به کارگروه ساماندهی مد و لباس اشاره کرد و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست با توجه حساسیت موضوع، اعتبار و بودجه بیشتری برای این بخش در نظر گرفته شود.

وی گفت: هر چه در این بخش بودجه و اعتبار بیشتری در نظر گرفته شود، کارها و فعالیت ها با سرعت، گسترده تر و جدی تری دنبال خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درمورد طرح پیشنهاد تشکیل بنیاد ملی مد و لباس در نشست کارگروه ساماندهی مد و لباس توضیح داد: قرار شد این مساله در شورای فرهنگ عمومی کشور مطرح و در آنجا پس از تصویب، اساسنامه آن تنظیم و اقدامات بعدی برای اجرایی شدن کار پیگیری شود.

حسینی ضمن تاکید مجدد بر ترویج مدل های لباس اسلامی - ایرانی در جامعه، ابراز امیدواری کرد که با کمک و همیاری همه دستگاه های اجرایی بتوانیم در ارایه الگوی مناسب و در شان مردم این کشور قدم های مثبت و سازنده ای برداشته و اجازه ندهیم محصولات بیگانه کشورها به میهن اسلامی وارد شود.

 

روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۰۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد