• اخبار

ورود سلبریتی‌ها به عرصه تبلیغ منعی ندارد

ورود سلبریتی‌ها به عرصه تبلیغ منعی ندارد
دبیر کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور تأکید کرد: موضوع مدلینگ را در دستور کار نداریم و اساساً مسئله مدلینگ فیصله یافته است اما حضور سلبریتی‌ها در عرصه تبلیغات لباس و ... مشکلی ندارد و در تمام دنیا هم رایج است

حمید قبادی صرف بهره‌گیری از ویژگی‌های مثبت ظاهری یک انسان برای تبلیغ یک محصول را نمودی از استفاده ابزاری دانست و متذکر شد: وقتی شما می‌بینید که تبلیغ یک محصول با کرامت انسانی مغایر است و از ویژگی‌های انسانی برای تبلیغ خودش بهره می‌برد یعنی سوء‌استفاده و استفاده غلط. وقتی می‌بینیم مثلاً فردی که دارای ویژگی‌های مثبت ظاهری است مبنای تبلیغ قرار می‌گیرد این یعنی سوء‌استفاده.

وی درباره حضور سلبریتی‌ها در بحث عرضه لباس هم گفت: حضور سلبریتی‌ها در عرصه تبلیغات لباس و... موضوع دیگری است و آنجا جنبه‌های فردی و شخصی فلان آقا یا خانم بازیگر در تبلیغات مطرح نیست و او به عنوان فردی از گروه مرجع برای مدسازی حضور دارد که این مسئله در تمام دنیا هم رایج است. اساساً برندها وقتی از سلبریتی برای تبلیغ استفاده می‌کنند و قانون هم این اجازه را به آنها داده، به دنبال استفاده از ویژگی‌های فردی و انسانی نیستند.

قبادی تأکید کرد: در حضور بازیگران، فوتبالیست‌ها و والیبالیست‌ها و ... مردم به انتخاب این افراد احترام می‌گذارند تا صرف تأثیرپذیری از چهره و ویژگی ظاهری فرد. وقتی یک عضو گروه مرجع فلان انتخاب را دارد به برندسازی منجر می‌شود که در همه دنیا لحاظ می‌شود.

اگر همین تمرکز صرفاً بر جنبه‌های ظاهری و فردی یک انسان باشد ماجرا شکل سوء‌استفاده به خود می‌گیرد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۰۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97