• اخبار

قبادی: 450 موضوع را در عرصه مد و لباس شناسایی کرده‌ایم

قبادی: 450 موضوع را در عرصه مد و لباس شناسایی کرده‌ایم
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: 450 موضوع را در عرصه مد و لباس شناسایی کرده وبا گروه‌های مختلف علمی و دانشگاهی در ارتباط با ثمربخشی این موضوعات ارتباط برقرار کرده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش که روز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه 97 در فرهنگستان هنر برگزار شد، ضمن تقدیر ازتمامی فعالیت‌های اثرگذار و جریان‌ساز در حوزه مد و لباس اظهار داشت: اینکه مقامات مسئول در دستگاه‌های مختلف، فعالیت خود را به سمت موضوع مد و لباس گسیل دهند امری ستودنی است و در این میان بحث نشانه‌شناسی و پرداختن به نمادهای فرهنگی و هنری در قالب لباس از اهمیت بسیاری برخوردار است.

او با اشاره به اینکه لباس در قرون مختلف ثابت کرده است که می‌تواند حمل کننده مفاهیم متعدد باشد بیان کرد: آمیختن پیام با مد در دنیا حائز اهمیت است و در این راستا بسیاری از جشنواره‌ها تکثیر دهنده شئونات فرهنگی هستند و نباید یک نتیجه گیری صرف را در هر دوره منتظر باشیم.

قبادی در ادامه گفت: حوزه مد و لباس از گستردگی بالایی برخوردار است و دراین میان 450 موضوع را در عرصه مد و لباس شناسایی کرده و با گروه‌های مختلف علمی و دانشگاهی در ارتباط با ثمربخشی این موضوعات ارتباط برقرار کرده‌ایم.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور باتأکید بر اینکه باید تأثیر این حوزه را در تمامی زیرمجموعه‌ها متوجه و متصور باشیم بیان کرد: کشور ما از ظرفیت‌های بالایی در بخش طراحی و صنعتی مد و لباس برخوردار است و امیدواریم روزی شاهد این مهم باشیم که هر یک از طراحان پارچه و لباس در کنار یک تولیدکننده مشغول به فعالیت باشد و در این راستا لازم است گام برداشتن در جهت تولید محتوا را با جدیت در دستور کار قرار دهیم.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۴۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97