اخبار

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور : یکی از سیاست‌های ما در سال 98 حرکت به سمت حرفه‌ای شدن است

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور : یکی از سیاست‌های ما در سال 98 حرکت به سمت حرفه‌ای شدن است
حمید قبادی در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر که عصر روز دوشنبه ششم اسفندماه در تالار وحدت برگزار شد با بیان اینکه یکی از سیاست‌های ما در سال 98 حرکت به سمت حرفه‌ای شدن است، گفت: باید به سمتی برویم که توانمندی فعالان مد و لباس ایرانی در سراسر جهان بدرخشد. حوزه مد و لباس کشور به سمت استقلال فرهنگی و اقتصادی گام برمی‌دارد و تلاش می‌کند به قطع وابستگی‌ها در معنای استقلال کمک کند.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس فجر، حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، ضمن قدردانی از زحمات همه همکاران، دست اندرکاران و طراحان و تولید کنندگان و فعالان حوزه مد و لباس کشور، گفت: 10 ماه پر فرازونشیب را برای برپایی این دوره و رقم خوردن آن پشت سر گذاشتیم. خوشحالم که ایرانیان فعالان حوزه  مد و لباس را دارند و شما در یک دایره اثرگذار نقش‌آفرینی می‌کنید و تلاش می‌کنید سهم مؤثری داشته باشید.

وی با اشاره به این که از خدا خواسته است مادامی‌که خداوند نعمت اثرگذاری را از او نگرفته به کار خود ادامه دهد بیان کرد: فعالان مد و لباس ثابت کرده‌اند که اثربخش هستند و در سخت‌ترین شرایط کشور اتفاقی را رقم می‌زنند که موردتوجه همگان قرار گیرد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور افزود: گام‌های برداشته‌شده بخش اندکی از جامه ایرانی را باید به دیگر کشورها معرفی کرد. باید به سمتی برویم که توانمندی فعالان مد و لباس ایرانی در سراسر جهان بدرخشد. حوزه مد و لباس کشور به سمت استقلال فرهنگی و اقتصادی گام برمی‌دارد و تلاش می‌کند به قطع وابستگی‌ها در معنای استقلال کمک کند.

او افزود: امسال علاوه بر بازدیدکنندگان تخصصی، جمع کثیری از مردم را در کنار خود دیدیم و این نشان می‌دهد موضوع مد و لباس وارد سطح زندگی ایرانیان شده است. گزارش مرکز آمار حاکی از آن است که ایرانیان به استفاده از کالای ایرانی در بخش پوشاک بسیار علاقه دارند و این نتیجه تلاش‌های دست اندرگاران این حوزه است.

قبادی بر لزوم توجه هر چه بیشتر به موضوع آموزش و ارتقا دانش تأکید کرد و گفت: باید خود را برای آموزش‌های حرفه‌ای توانمند کنیم. یکی از سیاست‌های ما در سال 98 حرکت به سمت حرفه‌ای شدن است و تلاش‌های ما به شاخص‌های حرفه‌ای شدن در جامعه بپردازیم. ارتقا سطح آموزش نخستین مرحله برای حرفه‌ای شدن است و این دانش باید مبتنی بر نیاز جامعه باشد.

 

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به بخش‌های مختلف جشنواره اشاره کرد و گفت: امسال برای نخستین بار به موضوع نقد آثار در حوزه مد و لباس پرداختیم و در این میان طراحان باید به سمتی پیش روند که آستانه تحمل خود را برای شنیدن نقد افزایش دهند هرچند که خدایی ناکرده نباید نقد موجب تحقیر افراد شود.

قبادی اذعان داشت: همان‌طور که شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری این وزارتخانه بر آن تأکید داشته‌اند کشور ما دارای جغرافیای کم‌نظیر است و تجربه هنرمندان ما در پرداختن به نقش مکران بسیار ارزشمند بود. همچنین به تأکید این بزرگواران باید بگویم که بستر برای تسهیل در فعالیت‌های قانونی فعالان عرصه مد و لباس فراهم است و این امر می‌تواند در مسیر هویت بخشی و ماندگاری آثار کمک کند.

او گفت: باید در ادامه مسیر جامه ایرانی را به فرهنگ ایرانی آراسته کنیم و امید است در آینده جشن خودکفایی را در تمامی بخش‌های حوزه مد و لباس برگزار کنیم.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در بخشی دیگر از سخنان خود به بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر و برگزاری آن در منطقه آزاد چابهار اشاره کرد و گفت: حضور بالغ‌بر 20 کشور در این رویداد را فرصتی مغتنم برای معرفی هنر فعالان عرصه مد و لباس کشور به دیگر نقاط جهان و افزایش ارتباطات بین‌المللی می‌دانم.

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور سید محمد مجتبی حسینی  معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی دبیرکارگروه مد و لباس کشور، ، صدیقه‌پاک بین دبیر جشنواره عصر روز دوشنبه ٦ اسفند در تالار وحدت برگزار شد. 

۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید