اخبار

پیشنهاد آفتاب قنبری: مکران به مدت چهارسال دیگر موضوع اصلی جشنواره مد و لباس باشد

پیشنهاد آفتاب قنبری: مکران به مدت چهارسال دیگر موضوع اصلی جشنواره مد و لباس باشد
برگزیده بخش عفاف و حجاب هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر، گفت:منطقه مکران آنقدر جاذبه های گردشگری بکر و ناشناخته دارد که جا دارد مسئولان جشنواره به مدت چهارسال دیگر مکران را موضوع اصلی جشنواره انتخاب کنند.

آفتاب قنبری از استان بوشهر برگزیده بخش عفاف و حجاب هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، گفت: دوره هشتم در مقایسه با دوره هفتم جشنواره مد و لباس فجر به دلیل افزایش تعداد آثار که ۸ هزار و ۱۰۰ اثر به دبیرخانه رسیده بود، بسیار غنی تر و پربارتر از سالهای گذشته بود .

وی افزود: باتوجه به اینکه مکران موضوع اصلی جشنواره امسال بود از نظر تنوع آثار نیز جشنواره خیلی پر بار بود گویی تمام مناطق ایران را دعوت به شرکت در این دوره از جشنواره کرده بودند و همه لباس ها هر کدام دارای نماد، نشانه و نقوش از فرهنگ ها و رسوم مختلف بودند.

وی تصریح کرد: تنوع رنگی بسیاری در آثار ارایه شده به چشم می خورد گویا رنگین کمانی از لباس های اقوام مختلف ایرانی در نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده بود‌.آثاری از کرمان، اصفهان، قم، شیراز، هرمزگان، بوشهر، قزوین، همدان، تهران، گیلان و مازندران و بسیاری از مناطق مختلف ایران ارایه شده بود که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کرد.

قنبری ادامه داد: مکران با وجودی که از طریق جشنواره به طراحان و تولیدکنندگان معرفی شد اما هنوز جای کار زیاد دارد و از مسئولان جشنواره‌ درخواست می کنم که به مدت چهار سال موضوع مکران را تمدید کنند. هر ایرانی اگر پا به سرزمین مکران بگذارد و کوههای مریخی را مشاهده کند خود را در فضا و کره مریخ تصور خواهد کرد. مکران طبیعتش بکر و گونه های گیاهی و جانوری کمیابی در آن نهفته است که با یکسال پرداختن به آن نمی توان همه جاذبه های آن را نشان داد.

برگزیده بخش عفاف و حجاب هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر اظهار داشت: اگر جشنواره مد و لباس فجر موضوع محوری باشد وخروجی آن آثاری جذاب باشد مردم ایران به محصولات داخل روی می آورند و اعتماد می کنند.جشنواره باید تداوم یابد تا این اعتماد با سرعت بیشتری شکل بگیرد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید