اخبار

ابراهیم کارآمد کرمانی: طراحان کیف و کفش نیازمند توجه و ساماندهی برای حضور در بازار های داخلی و بین المللی هستند

ابراهیم کارآمد کرمانی: طراحان کیف و کفش نیازمند توجه و ساماندهی برای حضور در بازار های داخلی و بین المللی هستند
برگزیده بخش کفش آقایان هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، گفت: طراحان کیف و کفش نیازمند توجه و ساماندهی برای حضور در بازار های داخلی و بین المللی هستند و نیاز است کارگروه ساماندهی مد و لباس به توسعه و رونق آن کمک کند.

بخش کفش آقایان در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور، گفت: طراحان کیف و کفش زیادی در کشور وجود دارند که باید ساماندهی شوند بخصوص طراحان کفش های سنتی و دست دوز که تجربیات خود را جایی بازگو نکرده اند و طراحان جوان کشور به تجربیات آنها نیاز دارند و جشنواره مد و لباس فجر محفلی برای آشنایی و تبادل تجربیات طراحان پیشکسوت و جوان است‌.

مدیر تولید پرشین چرم کرمان تصریح کرد: پوشاک مردانه جای کار بسیاری دارد و باید طراحان زیادی را برای فعالیت در حوزه کیف و کفش تشویق و ترغیب کرد.

وی درباره هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر گفت: کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور زحمات زیادی را برای برگزاری جشنواره ای ملی و بین المللی مد و لباس فجر کشید جا دارد این متولی تاثیرگذار در صنعت پوشاک کشور علاوه بر لباس زنان باید در حوزه لباس مردان نیز در سالهای آینده بکوشد تا پوشاک آقایان و متعلقات آن مانند کیف و کفش را در جشنواره سالهای آینده نمایان تر شود.

وی افزود: از آنجاکه طراحان خوبی در حوزه طراحی و تولید پوشاک آقایان در کشور داریم و پتانسیل بالایی نیز در حوزه کیف و کفش آقایان در کشور موجود است، جا دارد جشنواره مد و لباس فجر با گردآوری همه طراحان کیف و کفش آقایان چه سنتی و چه دانشگاهی جلساتی را تشکیل دهد و با تبادل تجربیات طراحان و تولید کنندگان برای درخشش بخش کیف و کفش آقایان در نهمین جشنواره مد و لباس تلاش کند.

امیدوار هستم در سال های آینده با اطلاع رسانی بیشتر طراحان کیف و کفش آقایان بیشتری در جشنواره شرکت کنند و مردم با توانمندی های کشورمان آشنا شوند.

کارآمد کرمانی درباره منافع طراحی کیف و کفش در کشور تصریح کرد: یکی از منافع اصلی طراحی کیف و کفش در داخل کشور رونق بازار اشتغال است به طوری که از صفر تاصد تولیدات داخلی بومی شده و کشور دیگر به واردات این محصول وابسته نیست.

بسیاری از صنایع مرتبط با حوزه تولید کیف و کفش مشغول به کار بودند که با واردات بی رویه کیف و کفش خارجی ورشکسته شدند کمترین منفعت تولید کیف و کفش در داخل کشور به کار انداختن صنایع ورشکسته در مسیر رونق و شکوفایی است.

 

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید